Greenland
Final placings

Gold

Arctic Sports

Airplane

Open Male

Arm Pull

Junior Male

Badminton

Single

Junior Male

Double

Junior Male

Cross Country Skiing

750m Sprint

Midget Female

Snowboarding

Giant Slalom

Junior Male

Table Tennis

Single

Juvenile Female
Juvenile Male

Doubles

Juvenile Female
Juvenile Male

Mixed Doubles

Juvenile Mix

Team

Juvenile Female
Juvenile Male

Silver

Arctic Sports

Two Foot High Kick

Junior Female

Badminton

Single

Junior Male

Double

Junior Female
Juvenile Female
Juvenile Male

Mix Double

Junior Mix

Cross Country Skiing

750m Sprint

Juvenile Male

3 x 5 km Relay

Juvenile Male

Snowboarding

Slopestyle

Junior Male

Table Tennis

Single

Juvenile Female
Juvenile Male

Doubles

Junior Female
Junior Male

Mixed Doubles

Juvenile Mix

Team

Junior Female
Junior Male

Bronze

Alpine Skiing

Slalom

Junior Male
Juvenile Female
Juvenile Male

Dual Slalom

Juvenile Male

Team Event

Arctic Sports

Alaskan High Kick

Junior Female

Knuckle Hop

Open Male

Sledge Jump

Junior Male

Badminton

Single

Junior Female
Juvenile Female
Juvenile Male

Mix Double

Juvenile Mix

Cross Country Skiing

750m Sprint

Junior Female

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Female

3 x 3 km Relay

Midget Male

Snowboarding

Overall

Junior Male

Table Tennis

Single

Junior Female
Junior Male

Mixed Doubles

Junior Mix

4th place

Alpine Skiing

Slalom

Junior Male

Dual Slalom

Juvenile Female

Giant Slalom

Junior Male

Arctic Sports

One Foot High Kick

Junior Female

Triple Jump

Junior Male

Badminton

Single

Junior Female
Juvenile Female

Mix Double

Junior Mix
Juvenile Mix

Cross Country Skiing

750m Sprint

Junior Male
Juvenile Male

3 x 3 km Relay

Midget Female

Snowboarding

Giant Slalom

Junior Female

Bordercross

Junior Female
Junior Male

Slopestyle

Junior Male

Table Tennis

Single

Junior Female
Junior Male

Mixed Doubles

Junior Mix

Volleyball

Volleyball

Junior Female

5th place

Alpine Skiing

Slalom

Junior Female

Dual Slalom

Junior Female
Juvenile Male

Arctic Sports

Kneel Jump

Open Male

Airplane

Open Male

Triple Jump

Junior Male

Cross Country Skiing

5 km Classic

Junior Female

5 km Free

Midget Female

3 x 5 km Relay

Junior Female
Junior Male

Snowboarding

Giant Slalom

Junior Male

Slopestyle

Junior Female

Half Pipe

Junior Female
Junior Male

6th place

Alpine Skiing

Dual Slalom

Junior Female
Junior Male

Giant Slalom

Junior Female
Junior Male

Arctic Sports

Kneel Jump

Junior Female

Sledge Jump

Junior Male

Cross Country Skiing

750m Sprint

Juvenile Female
Midget Male

7.5 km Free

Juvenile Male

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Male

3 x 5 km Relay

Juvenile Female

Snowboarding

Bordercross

Junior Female

Half Pipe

Junior Female

7th place

Alpine Skiing

Slalom

Junior Female
Juvenile Male

Dual Slalom

Junior Male

Giant Slalom

Junior Female
Juvenile Female
Juvenile Male

Arctic Sports

Sledge Jump

Junior Female

Cross Country Skiing

5 km Free

Midget Male

Snowboarding

Giant Slalom

Junior Female

Slopestyle

Junior Female

Half Pipe

Junior Male

8th place

Alpine Skiing

Slalom

Junior Female

Dual Slalom

Junior Female

Giant Slalom

Junior Female
Junior Male

Cross Country Skiing

750m Sprint

Junior Female

3 km Classic

Midget Male

5 km Classic

Juvenile Male

7.5 km Free

Juvenile Male

9th place

Alpine Skiing

Slalom

Junior Male

Dual Slalom

Junior Male

Arctic Sports

Sledge Jump

Junior Female

Cross Country Skiing

3 km Classic

Midget Female
Midget Male

10th place

Cross Country Skiing

750m Sprint

Juvenile Male
Midget Female

3 km Classic

Midget Female

5 km Free

Midget Female
Midget Male

Snowboarding

Bordercross

Junior Male

11th place

Alpine Skiing

Giant Slalom

Juvenile Male

Cross Country Skiing

750m Sprint

Juvenile Female
Midget Female
Midget Male

3 km Classic

Midget Female
Midget Male

5 km Classic

Junior Male
Juvenile Male

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Female

12th place

Cross Country Skiing

750m Sprint

Juvenile Male

5 km Classic

Juvenile Male

5 km Free

Midget Female

13th place

Cross Country Skiing

750m Sprint

Junior Female
Junior Male
Midget Male

5 km Classic

Junior Female
Juvenile Female

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Female

14th place

Cross Country Skiing

750m Sprint

Midget Female
Midget Male

5 km Classic

Junior Female
Junior Male

5 km Free

Midget Female
Midget Male

7.5 km Free

Juvenile Female
Juvenile Male

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Female

15th place

Arctic Sports

Sledge Jump

Junior Male

Cross Country Skiing

750m Sprint

Junior Male

3 km Classic

Midget Female

5 km Classic

Juvenile Male

7.5 km Free

Juvenile Female

16th place

Cross Country Skiing

750m Sprint

Junior Female
Juvenile Female

5 km Classic

Junior Female

17th place

Arctic Sports

Kneel Jump

Open Male

Cross Country Skiing

750m Sprint

Junior Male

3 km Classic

Midget Male

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Male

18th place

Arctic Sports

Kneel Jump

Junior Female
Junior Male

Cross Country Skiing

5 km Classic

Junior Male

5 km Free

Midget Male

7.5 km Free

Juvenile Female
Juvenile Male

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Male

19th place

Arctic Sports

Kneel Jump

Junior Male

Sledge Jump

Junior Female

Cross Country Skiing

750m Sprint

Juvenile Female

5 km Classic

Juvenile Female

10 km Free (actual 7.5 km)

Junior Male

20th place

Cross Country Skiing

5 km Classic

Junior Male

21st place

Arctic Sports

Sledge Jump

Junior Female

Cross Country Skiing

5 km Classic

Juvenile Female

22nd place

Arctic Sports

Kneel Jump

Junior Female

Sledge Jump

Junior Male

23rd place

Cross Country Skiing

5 km Classic

Juvenile Female

27th place

Arctic Sports

Kneel Jump

Junior Female

30th place

Arctic Sports

Kneel Jump

Junior Male